Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve beraberindeki heyet, Eskişehir’in önde gelen markalarından ETİ Şirketleri’ni ziyarette bulundular. Eti Plaza Şirketler Grubu’nda gerçekleşen ziyarette Rektör Çomaklı ile beraberindeki heyeti, ETİ Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı karşıladı. Uzun bir aradan sonra Rektör Çomaklı önderliğinde bir araya gelen şehrin ve ülkenin iki değeri, Anadolu Üniversitesi ve ETİ kurumları ile ayrıca Eskişehir adına hangi alanlarda ve nasıl işbirliklerine gidilebileceği üzerine görüşlerini paylaştılar.

Ziyarette, Anadolu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı 60 yılı aşkın varlığıyla Anadolu Üniversitesi ile şehrin önemli değerlerinden olan ETİ kuruluşunun bir araya gelerek çeşitli çalışmalar üretmesinin, ülke açısından da önem arz ettiğini vurguladı. Rektör Çomaklı devlet mekanizmasındaki güvenlik bürokrasisi ve finansal bürokrasinin iki sacayağı olarak eşgüdümüne de dikkat çekti. ETİ Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri ile organizasyon ve araştırma alanlarında işbirliklerine gitmek istediklerini ve yapılacak çalışmalarla iyi bir sinerji yakalanabileceğini ifade etti.

Ziyarette Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Güler Günsoy, Prof. Dr. Levent Eraslan; Üniversite Genel Sekreteri Ersin Eroğlu, Fakülte Dekanları Prof. Dr. Yusuf Öztürk, Prof. Dr. Hatice Ferhan Odabaşı, Prof. Dr. Rahmi Atalay, Prof. Dr. Hüseyin Özcan, Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu, Prof. Dr. Mehmet Başar, Prof. Dr. Dilek Ak, Prof. Dr. Oktay Emir; Enstitü Müdürleri Prof. Dr. Nalan Gündoğdu Karaburun, Prof. Dr. Handan Deveci, Prof. Dr. Hayri Esmer, Prof. Dr. İbrahim Halil Diken; Yüksekokul Müdürlerinden Prof. Dr. Göksel Arli, Prof. Dr. Ümit Deniz Turan ile Dekan Yardımcısı Doç Dr. Alaaddin Paksoy ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koca eşlik etti.

 G?nderen: haber