TÜYAP tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Eskişehir Gıda Fuarı, 23 Ocak Perşembe günü TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Gıda sektöründen birçok üreticiyi tüketicilerle bir araya getiren fuarda, Anadolu Üniversitesi standı da yerini aldı. Açılış törenine; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Afyon Valisi Mustafa Tutulmaz, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Emine Nur Günay, Jale Nur Süllü, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın yanı sıra Eskişehir protokolünden isimler katıldı.

Vali Özdemir Çakacak: “Ekonomik ve sosyal açıdan şehirlere hareketlilik geliyor”

Eskişehir Gıda Fuarı’nın açılışında konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, şehirlere ekonomik ve sosyal açıdan hareketliliğin fuarlar sayesinde geldiğini dile getirdi.  Türkiye’de ve dünyada olan gelişmelerden haberdar olma noktasında fuarların büyük önem taşıdığını sözlerine ekleyen Vali Çakacak, “İşletmeler yenilikleri takip etmek zorundadır. Kıyasıya bir rekabet var. Ülkemizde ve dünyada neler olup bittiğini yakalamak ve ayak uydurmak fuarlar sayesinde mümkün olmaktadır. Bunun yanında ilimize ve bölgemizdeki komşu illere önemli getirileri var. Ekonomik ve sosyal açıdan şehirlere hareketlilik geliyor. Fuarımızın güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Rektör Çomaklı, Anadolu Üniversitesi standını ziyaret etti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kurdele kesiminin ardından fuar alanında bulunan Anadolu Üniversitesi standını ziyaret etti. Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekleri tadan Rektör Çomaklı, stant görevlileri ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.G?nderen: haber